Mój niezbędnik darmowych programów do obróbki zdjęć.

Obróbka zdjęć

Nie trzeba mieć dużego zakresu umiejętności i masę pieniędzy na programy graficzne aby dobrze przerobić zdjęcie oraz żeby efekt końcowy sprostał naszym oczekiwaniom. W tym wpisie przedstawię programy do obróbki zdjęć które zawsze widnieją na moim pulpicie w laptopie lub smartfonie…

GIMPGimphttps://de.wikipedia.org/wiki/GIMP Darmowy odpowiednik sławnego Photoshopa. Można polecić go do prostej przeróbki zdjęć jak i obróbki zaawansowanej oraz tworzeniu grafik. Zawiera ołówek, aerograf, pędzle (po dodatkowe możemy sięgnąć ze stron internetowych np. deviantart), gumkę, rozmywanie, wyostrzanie, rozjaśnianie, przyciemnianie. Program daje nam możliwość dodawania tekstu oraz tworzenia dużej ilości warstw i wiele więcej, wystarczy poświęcić ‘’mu’’ trochę czasu i zapoznać się bliżej z jego funkcjami. Do zalet można zaliczyć również dużą ilość formatów które obsługuje.

PHOTOSCAPEE

https://en.wikipedia.org/wiki/File:PhotoScape_Current_Logo.PNGPhotoScape Prosty, łatwy program posiadający wiele funkcji (rozjaśnienie, przyciemnienie, pogłębienie, kontrast, nasycenie, sepia, cz-b, wyostrzenia, automatyczny poziom itd.) Również możliwość dodania ramki , wykadrowania (nawet okrągło) jak i obrócenia fotografii. Oprócz własnych filtrów daje nam możliwość tworzenia własnych krzywych które bezpośrednio dostosowujemy do swojego zdjęcia. W prosty sposób dodamy elementy czy tekst a nawet zrobimy lekki retusz. Ten program to nie tylko przeróbka fotografii ale również tworzenie prostych gifów albo sklejanie zdjęć w kolaż. To właśnie po ten program często sięgam jak tworze własną grafikę (np.plan dnia, >tapety<)

Photoscape

VSCOCAM

http://fotokomorkomania.pl/blog/2013/12/vsco-cam-dla-systemu-android/VscoCam Popularny program na telefon. Zawiera darmowe jak i płatne filtry oraz możliwość dostosowywania ich widoczności. W prosty sposób możemy pokombinować z jasnością kontrastem, kadrowaniem, ostrością, wyostrzaniem, nasyceniem, intensywnością i zabarwieniem cieni, ociepleniem zdjęcia i dodać winietowanie.vscocam

PHOTOEDITORRPhotoeditorhttps://www.android-user.de/photo-editor-bildbearbeitung-auf-dem-smartphone/ Rozbudowany program do obróbki zdjęć na telefon, możemy w nim pobawić się z krzywymi, dodać filtry, ramkę, zmienić rozmiar zdjęcia, wykadrować, jak i nadać poprawki z nasyceniem i rozjaśnieniem. Zawiera własną „aplikacje” do robienia zdjęć z możliwością nałożenia filtrów oraz funkcje rysowania na zdjęciu i dodawania do niego elementów. Jest również rozbudowana wersja płatna.

photoeditor

A Wam jaki program przypadł do gustu?

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Mój niezbędnik darmowych programów do obróbki zdjęć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s